Pavļuts Morozovs un Padomija 2.0

Komentāri · 1423 Skatījumi:

Cenzūras un ziņošanas lauciņā Latvijas vagari atkal pirmrindniekos.

Atceros padomju laikos slepus klausījos ārzemju balsis. Taču reizēm sarunās ar kolēģiem vajadzēja piekost mēli, jo bija grūti izlocīties pēc jautājuma: no kurienes tu to zini? Tagad esam atpakaļ Padomijā! Tikai kapitālistiskā manierē “uzlabotā”. Par “Ļaunuma impērijas” TV skatīšanos būs jāmaksā 700€ naudassods. Birokrātiski acu, ausu un mutes aizbāšana iepakota teikumā: administratīvā atbildība gala lietotājam par nelegālu sistēmu izmantošanu, lai skatītos televīziju, tostarp Latvijā neatļautās programmas. Tāpēc katram, kas palaidīs muti, daloties ar oficiozos nepieejamu informāciju, vajadzēs rēķināties ar represijām.

Cenzūras slota izmēzusi “nepareizā viedokļa” kanālus arī tīmeklī. Par visu iepriekšminēto īpaši priecājas Artuss Kaimiņš – tukšpauris, kuram vienīgā nepieciešamā informācija ir tuvējā restorāna adrese. Taču ne visi grib būt mucā auguši un pa spundi baroti. Te gan jārēķinās, ka bāleliņiem ir stipras “dzeņu” tradīcijas. Ziņojumu par jums var “uzkalt” kaimiņš, kolēģis, paziņa un pat tuvinieks. Ne velti, drūmi joko, ka ellē katlus ar latviešiem velni nesargā. Ja kāds centīsies izrausties, savējie ievilks atpakaļ.

Vietējais Pavļuts Morozovs aicina ievērot ziņapmaiņas “higiēnu” un “stučīt”. Te jau vējo pēc čekas pagrabiem un gestapo moku kambariem. Kas nedaudz atceras vēsturi, zina par aicinājumu ievērot partijas rindās “tīrību” gan pie “sarkanajiem”, gan “brūnajiem”. Ne velti šādam cilvēkam uzticēts iznīcināt nepotētos kā šķiru. Tomēr, lai kā varneši necenstos, patiesība vienalga līdīs laukā, kā īlens no maisa. Sabiedrībā, kurai aizbāzta mute, rūgs neapmierinātība un naids pret pašmāju varmākām. Turklāt aizliegtais auglis parasti šķiet gardākais. Lielāku dāvanu Kremlim grūti iedomāties.

P.S. Manuprāt, īstenie KF spiegi Latvijā tagad visskaļāk auro: “Slava Ukrainai!”

Komentāri