Nedomā pārāk skaļi!

Komentāri · 1304 Skatījumi:

Vārda brīvība. Atvadas no draugiem.gov.

Latvija ir unikāla valsts Eiropā, kur aborigēniem izdevies noturēt virs ūdens savu sociālo tīklu – draugiem.lv. Taču, lai vietne izdzīvotu, tās īpašniekiem jārespektē varnešus. Ja kāds lietotājs atļaujas pārāk skaļi paust vadīkļiem netīkamas domas, tāds no virtuālās kopienas tiek izlingots. Tas notiek bez kādiem brīdinājumiem un paskaidrojumiem. Vienkārši atsūtot vēstulīti.

“Profils (Armands Māliņš) ir dzēsts kā neatbilstošs portāla noteikumiem.

2.4. Portālā ir aizliegts veikt darbības un ievietot vai nosūtīt citiem saturu (tajā skaitā arī foto, video un audio materiālus), kas:

2.4.10. mūsu interpretācijā pārkāpj ētikas, humānisma, morāles, tikumības vai pieklājības normas.”

Man uz dzēšanas brīdi bija vairāk nekā 4200 sekotāju, kas nelielajā Dievzemītē ir iespaidīgs skaits. Neviena Latvijas politiskā partija nevar lepoties ar tādu biedru daudzumu. Šādu gadiem pulcētu auditoriju cilvēkam, kas nepieder pie valdošās kliķes un nav tās bļodlaižu lokā, tika nolemts amputēt. Portāla bosi zina, ka draugiem.lv lietotāji pārsvarā ir izteikti konservatīvi interneta platformu izvēlē un līdzi viedokļu līderim neaizies.

Pēdējā laikā no draugiem.lv ir izdzēsti daudzi spilgti un vietnes publikas iecienīti sabiedriskās domas veidotāji. Saturs portālā kļuvis blāvāks, orientēts uz mietpilsoņiem, tuvāks oficiozam, toties čungurs turpina tecēt. Arī es gadiem finansiāli atbalstīju platformu, apmaksājot apsveikumus un citas ģeķības. Pirms izmešanas pat biju nopircis dāvanu abonementu uz visu gadu. Taču, kas gan ir “reņģēdāja” grasis pret pengas reni no siles?!

Komentāri