Ceļš pie sevis

Komentāri · 51 Skatījumi:

Pasniegt mīlošu roku sev un piecelt sevi no peļķes ir visgrūtāk, taču neviens cits to tavā vietā izdarīt nevar.

Mēs piedzimstam bez sejas un pavadām visu mūžu, spoguļojoties viens otrā un lamājoties ar saviem atspulgiem. Mums jāsavāc miljoniem izkaisītu mozaīkas putekļu, lai saliktu kopā Sevi pa gabaliņam vien.
Sev pārkāpt pāri ir visgrūtāk. Ar sirds aci paskatīties uz sevi no malas. Atzīt sāpes un pāridarījumus…sev.
 
Nomizoties kā sīpolam, ar asarām acīs noplēšot pārliecinošās traģēdiju un komēdiju masku kārtas. Bez žēlastības pārcirst ciešanu valgus. Nepazemot sevi vairs nekad, un neļaut to darīt citiem. Aizrakties līdz pašam kodolam un kāri iekosties tajā, veldzējot dvēseles slāpes ar Dievišķo nektāru. Pasniegt sev mīlošu roku un piecelt sevi no peļķes. Ar trīcošiem ceļiem pirmo reizi nostāties uz kājām, un drosmīgi ieskatīties acīs brīvībai. Uzplaucēt krāšņo Dvēseles ziedu, verot ziedlapiņu pēc ziedlapiņas… un apputeksnēt pasauli.
 
Caur saknēm uzsūkt spēku no Zemes klēpja, ar pirkstu galiem pieskarties zvaigznēm un dzemdināt košas lapas. Plūdināt Visuma dzīvības sulu savās dzīslās. Uzmirdzēt visās varavīksnes krāsās un izaudzēt sev spārnus. Pacelties pāri greizo spoguļu ilūzijām un ar skaidru skatu raudzīties pasaulei tieši acīs. Izplest spārnus, dziļi ieelpot un… uzsākt Savu dziesmu. Satikt savu Dvēseli.
 
Mēs piedzimstam apzinātībā. Pirmo reizi ieraugām sevi, apžilbstam no sava skaistuma, atgūstam atmiņu… un neprātīgi iemīlamies sevī. Nav otras pasaulē skaistākas Dvēseles, nav otras tuvākas un mīļākas. Nogludinās asumi un aizpildās plaisas. Dvēseles trauks ir Vesels. Tas mirdz un laistās, tajā saules zaķīši bezbēdīgi lēkā un smejas bērnišķīgā sajūsmā. Tas plešas un plešas, bez pretestības pārejot visas robežas. Viss ir mainījies, no šī brīža viss ir pavisam savādāk…
 
Tālāk ceļš ved tikai uz priekšu. Pagātnes musturs ir miris. Katrs solis ir jauns pavediens, ieausts nākotnes audeklā. Izgaismojas ceļš un iemirdzas raksti. Tu tikai ej, neatskatoties. Pasaule paver tev savas durvis un vēlīgi aicina iekšā. Tu satraukti sper nākamo soli un izšķīsti pasaules apskāvienos. Tevis vairs nav…tu ESI.
 
Komentāri