Skolmeistaru nebūšanas

Komentāri · 471 Skatījumi:

Nule pie Saeimas notika Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkots pikets. Muižniece mērkaķienes ātrumā noraidīja visus LIZDA priekšlikumus. Skolotājiem līdzīgs liktenis-sliktenis, neskatoties uz sevis bendēšanu ar “glābējpoti” un varneš

Nule pie Saeimas notika Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkots pikets. Kopā ar līdzjutējiem sapulcējās ap 3000 cilvēku. LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga mēģināja pārliecināt kādreizējo učeni, bet pašreiz atbildīgo ministri iz “konservu” partijas Anitu Muižnieci, ka ir pienācis laiks sabalansētai pedagogu darba slodzei, cienīgai attieksmei un atalgojumam.

 

Oficiāli skolmeistaru trīs galvenās prasības bija “sabalansēta darba slodze, atalgojuma palielināšanas grafiks saskaņā ar Izglītības likumā noteiktajiem principiem un taisnīgs finansējuma sadales mehānisms, lai neciestu pedagogi no pašvaldībām ar sakārtotu skolu tīklu un lielu izglītojamo skaitu.” Apņēmības pilna Vanaga devās iekšā Jēkaba ielas namiņā, kam itin labi piestāvētu sarkanais lukturis.

 

Taču deputātiem bija svarīgākas darīšanas – vajadzēja steidzami apstiprināt pieminekļu gāšanu jeb valstisko vandālismu, piekabināt sabiedrisko mediju saturu (lasi – propagandu) komercmedijiem un apsveikt Saeimas Jancīšus. Tādēļ Muižniece mērkaķienes ātrumā noraidīja visus LIZDA priekšlikumus jeb parādīja skolotājiem pigu (“bargās kundzes” gadījumā drīzāk vidējo pirkstu) un norādīja uz durvīm. Piedevām plānos vēl esot samazināt izglītības darbinieku skaitu par 42%.

 

Es visnotaļ atbalstu skolotāju taisnīgās prasības par atbilstošu atalgojumu un samērīgu darba slodzi, taču cienīga attieksme ir jānopelna. Pirms kāda laika LIZDA aizvēra acis, lai neredzētu politisku izrēķināšanos ar krievu skolotājiem, bet pavisam nesen, izkalpojoties farmu politiskajam lobijam, NODEVA nepotētos kolēģus, nenostājoties “vilka pases” saņēmēju pusē. Tā tika palaists garām īstais moments, kad arodbiedrība varēja sadūšoties un pierādīt, ka ir kaut ko vērta un piespiest varu rēķināties ar sevi.

 

Skolotāji-konformisti nolēma iztapt aptrakušajiem varnešiem un masveidā nopotējās, tādējādi nodemonstrējot vai nu tumsonību vai padevīgumu ļaunumam. Dažs labs gan izspruka ar falšu sertifikātu, taču tas ir cits jautājums. Savā izdabāšanā kliķei pedagogi gāja vēl tālāk – tramdīja bērnus, liekot valkāt maskas, kas kaitēja gan sīču veselībai, gan zinību apguvei, vecākus atsvešināja no bērniem, organizēja skolēnu pārģērbšanos pretējā dzimuma drēbītēs un tolerances pret sodomiju nodarbības.

 

Domāju, ka nopietna cīņa starp pedagogiem un varnešiem izpaliks, neskatoties uz boksa cimdiem Vanagas rokās, kurus arodbiedrības vadītāja demonstrēja pēc tam, kad izglītības ministre bija šo “pasūtījusi”. Drīzāk ciniķi, bezprincipu karjeristi, visādi ačgārnīši un morāli degradējušies pasniedzēji saliedēsies bariņā ap politiķu ieceltajiem direktoriem un izēdīs konservatīvākos un mazāk lunkanos kolēģus tik, cik kliķe nodiktēs. Situāciju var labot rudenī. Neviens, kam rūp savu BĒRNU liktenis, kuri visās šajās batālijās kaut kā palikuši aiz kadra, nedrīkst slinkuma, skepses vai pašiznīcinošu principu dēļ noignorēt Saeimas vēlēšanas.

 

Piemetināšu, ka skolotājiem līdzīgs liktenis-sliktenis, neskatoties uz sevis bendēšanu ar “glābējpoti” un varnešu “tupeļu bučošanu”, gaida arī mediķus, policistus un citus no budžeta pārtiekošos. Naudas rene strauji sarūk un “cienījamajiem cilvēkiem”, lai saglabātu ierasto dzīves standartu, “jācērt astes”.

 

P.S. LIZDA mājaslapā logo rotā uzraksts: #StandwithUkraine (Stāviet kopā ar Ukrainu). Ko te varu piebilst: ja prioritātes sakārtotas šādi, tad Saeimas deputāti arodbiedrības vēlmi izpildīja un piketa dienā paredzēja Ukrainas bēgļu uzturēšanu vismaz līdz gada beigām. Pūšot Kariņa stabulītē, nevajag sūroties par plāno maciņu, jo “ir tikai jācieš ekonomiskās neērtības, tā ir tikai nauda.”

 

Video no LIZDA piketa:

https://www.youtube.com/watch?v=-hNleX24Rhk

Lasīt vairāk...
Komentāri